Nové stránky

WWW.GALERIELUXFER.CZ

29 července, 2010

.... napsali o BIO LUXFER

DENÍK.CZ
Galerie Luxfer rozšířila své aktivity, poprvé promítalo letní Bio Luxfer

Česká Skalice/ Riegrova ulice se začíná stávat Mekkou umění ve městě Boženy Němcové. O minulém víkendu otevřela dveře nejen příznivcům výtvarného umění, aby se pokochali novým erotickým uměním Inny Levinson, ale tentokrát byla hlavní pozornost návštěvníků zaměřena na umění filmové. Na předzahrádce před vstupem do objektu měl totiž premiéru letní Bio Luxfer.
„Už před několika lety jsme pro pár přátel promítali filmy uvnitř domu. To ještě neexistovala galerie. Teď jsme se rozhodli využít letního počasí a pozvat lidi na promítání před galerií. Bohužel počasí nebylo ideální, ale myslím, že se to povedlo,“ řekl Deníku galerista Roman Rejhold. K večeru začalo poprchat, ale to nikomu neubralo na náladě. Stačilo sednout do auta a za chvíli byl na místě igelitový přístřešek, který byl dobrovolníky ukotven mezi plotem a stěnou domu. Pak už stačilo přinést židle a promítání mohlo začít.
Většina filmů, které se k produkci sešly, byla velmi blízko právě probíhající výstavě s vtipným erotickým podtextem. Na rozproudění si zhruba necelá dvacítka diváků pochutnala na dvou krátkých filmech Divadla Sklep. Potom už zeď naproti promítacímu přístroji patřila rozverné erotické pochoutce balkánské provenience, kterou k promítání poskytl malíř a kurátor výstav v Luxferu Luděk Rathouský.
Hlavním filmem večera byl snímek Lars a jeho vážná známost o muži, který propadl lásce k nafukovací panně zvané Bianca. Tento opus byl velmi přiléhavý k právě probíhající výstavě, neboť spojnicí obého je láska. Dojaté publikum ho odměnilo zaslouženým potleskem. Diváci se ještě kromě dalšího nechali zatáhnout do témat manipulace, která je hybnou silou krátkého filmu Zahrada klasika českého surrealismu Jana Švankmajera.
Po celý večer si diváci dopřávali nejen filmovou potravu, ale také třeba opečené klobásky, chleba se sádlem, škvarkami a cibulí. „Bylo to výborné a musíme to ještě letos zopakovat,“ nechal se slyšet Rejhold. Filmová produkce měla úspěch také u projíždějících řidičů včetně městských strážníků, kteří zpomalili jízdu a zvědavě ze svých vozů nakukovali, co že se to nového u Galerie Luxfer zase děje.
HYŠ

Žádné komentáře:

Okomentovat