Nové stránky

WWW.GALERIELUXFER.CZ

02 března, 2011

....napsali o výstavě Pavla Doskočila

DENÍK.CZ
Pavel Doskočil se představuje v Galerii Luxfer

Česká Skalice – Galerie nemusí být umístěná pouze v uzavřeném prostoru nějakého objektu. K tomuto, možná efektivnějšímu účelu, lze využít například výkladní skříně.
Doskočil v Hradci Králové spravuje galerii Podchod, kde ve výkladních skříních vystavují různí autoři. Ještě nedávno je zdobily bílé rybí hlavy.


Autor: Hynek Šnajdar

Výtvarník Pavel Doskočil (42), jehož výstava nazvaná Čistě bude zahájena vernisáží v pátek 11. únorav 19 hodin v Galerii Luxfer v souvislosti s projektem spolupráce s regionálními výtvarníky, o tom ví své.V Hradci Králové, kde působí, nedaleko pěší zóny vymyslel galerii Podchod, jíž spravuje. V několika výkladech, kolem nichž denně projdou stovky lidí, jsou pořádány velmi zajímavé výstavy. Ještě donedávna tam byly k vidění například bílé rybí hlavy, nyní už je nahradila nová expozice. Zpět ale k Doskočilově českoskalické expozici, která potrvá do 3. dubna.Kromě obhospodařování galerie Podchod, se Doskočil věnuje své volné práci, která se formálně pohybuje na pomezí skulptury a obrazu. „Socha, objekt a instalace jsou přitom hlavním vyjadřovacím prostředkem. Obrazová složka je často pouze v roli námětu. Obecné předměty tradičních námětů stylizuje do strohých, zhušťovaných a očištěných znaků na hranici designu,“ přibližuje autorovu tvorbu Luděk Rathouský, kurátor Galerie Luxfer. Podle něj se Doskočilova tvorba vyznačuje jemnou hravostí a ironií, s jakou se chápe například zobrazení krajiny nebo života na venkově.„Je to odzbrojující, bez sentimentu a nadbytečných ozdob. Pro galerii Luxfer připravuje nový projekt s názvem Čistě a dá se očekávat, že půjde o další výjimečnou výstavu v tomto prostoru,“ uvedl kurátor.Galerie Luxfer chce i v budoucnu dávat prostor regionálním výtvarníkům. To potvrdil i malíř a majitel galerijního prostoru Roman Rejhold. „Chceme spolupracovat s regionálními výtvarníky, kteří se aktivně ve své tvorbě věnují současnému umění. Luxfer do svého ročního plánu bude nově pravidelně zařazovat jeden regionální projekt s cílem aktivně komunikovat a podporovat tvorbu regionu,“ dodal. (Hynek Šnajdar)

Žádné komentáře:

Okomentovat